Saare Maavalitsus ootab 12. detsembriks kandidaate Saare maakonna spordistipendiumile

maavalitsus_logoSaare maakonna spordistipendium kõrgkoolis õppivale noorele on stipendium noorele spordiinimesele, kes on üles kasvanud Saare maakonnas, kuid õpib praegu väljaspool Saaremaad kõrgkoolis. Stipendiumi suuruseks on 555 eurot ja välja antakse kolm stipendiumi – Lääne-Saaremaa, Kesk-Saaremaa ja Ida-Saaremaa noorele. Stipendiumi suurus 555 sümboliseerib kolme eeskujulikku hinnet – spordis, käitumises ja õppimises.

Lääne-Saaremaa stipendiumi alla kuuluvad Kärla, Salme, Kihelkonna, Lümanda, Mustjala, Torgu ja Ruhnu vald. Ida-Saaremaa stipendiumi alla kuuluvad Laimjala, Leisi, Muhu, Orissaare, Pihtla, Pöide ja Valjala vald. Kesk-Saaremaa stipendiumi alla kuuluvad Kuressaare linn ja Kaarma vald.

Stipendiumiga väärtustatakse noorte spordiinimeste hulgas ülikooliharidust ja soovitakse neid veenda, et aktiivse sporditegemise kõrvalt saab ka ülikoolis käia. Eesmärk ei pea olema tingimata tippsportlaseks saamine. Stipendiumi määramine näitab noortele, et nende kodukandi inimesed ei ole neid unustanud ja on uhked noore sportlase saavutuste-tegemiste üle, ning annab neile kindlustunnet, et nende õpingud ja spordialane teekond jälle mõnevõrra lihtsamini kulgeksid.

Stipendium on mõeldud Saaremaal üles kasvanud, kuni 25-aastasele noorele spordiinimesele, kes tänasel päeval on ülikoolis kõrgharidust omandamas. Samuti peab noorsportlase käitumine vastama elementaarsetele eetikanormidele. Stipendiumi saamisel ei ole olulisimaks kriteeriumiks sportlikud saavutused 2013. aastal, vaid samas väärtuses arvestatakse ka teisi parameetreid.

Stipendiumile on oodatud kandideerima ka noored, kes ei ole ise väga aktiivsed sportlased, kuid tegelevad ülikoolis õppides aktiivselt spordialase tööga – uurimustööd, ürituste korraldamised vms.

Stipendiumi algatajaks on Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon (SSMA) koostöös Saare Maavalitsusega. Stipendiumi eelarve kujuneb SSMA, Saare Maavalitsuse, kohalike omavalitsuste, erasektori ja Kultuurkapitali abil.

Kandidaate saavad esitada kõik eraisikud (k.a kandidaadid ise) ja organisatsioonid. Vormikohane taotlus, märgusõnaga “Spordistipendium” tuleb esitada 12. detsembriks 2013 e-posti aadressil raivo.peeters@saare.ee või paberkandjal Saare Maavalitsusse, Lossi 1, 93819 Kuressaare.

Taotlusvorm, statuut ja info!

SÜNDMUSED

Apr
2
P
10:00 Saare maakonna MV kiirmales (9.o... @ Kuressaare Spordikeskus
Saare maakonna MV kiirmales (9.o... @ Kuressaare Spordikeskus
Apr 2 @ 10:00 – 13:00
JUHEND ja KALENDERPLAAN
11:00 Anname Au! Sinilillematk 2023 @ Algus Kuressaare Nooruse Kooli juurest
Anname Au! Sinilillematk 2023 @ Algus Kuressaare Nooruse Kooli juurest
Apr 2 @ 11:00 – 14:00
Info: https://saare.events/node/292102 Pühapäeval, 02. aprillil 2023 toimub Anname Au! Sinilillekampaania avaüritus Kuressaares, mille korraldab Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Akadeemiline jaoskond.  Ootame kõiki koos peredega heategevusüritusele, liikuma matkarajale, mis algab Nooruse Kooli juurest kl 11:00 ja kulgeb...

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald