Maakonna 2023.a. meistrid maastikujooksus on Eliise Hoogand ja Janar Mai.

Laupäeval 15.04 selgitati Kuressaare tervisepargis 2023 aasta maakonna meistrid maastikujooksus. Võistluse korraldas MTÜ Saaremaa Kolme Päeva Jooks, koostöös Saaremaa Spordiliiduga.

Tervisepargis on maastikujooksus maakonna meistrimedalitele võisteldud nüüd juba 18 aastat. Esiteks jooksid meistritiitlile naised, neid oli kahjuks vaid 3. Võistlusmaa pikkuseks 4 km ehk 2 ringi. Oma teise meistritiitli maastikujooksus (varem 2020) võitis Eliise Hoogand (Treeningpartner) ajaga 16.43,6. Teise koha saavutas eelnevate aastate kolmekordne maakonna meister Taimi Kangur (Leisi kool) ajaga 18.30,6. Napilt jäi maha Helen Raaper (Püha-Kõnnu), ajaga 18.31,2 kolmas. Helenile on maakonna meistrivõistluste medal maastikujooksus esimene.

Seenioriitade arvestuses läks meistritiitel Taimi Kangurile. Teine Helen Raaper. Taimi on nüüd seenioride arvestuses kaheksakordne maakonna meister.

Meeste võistlusdistantsi pikkuseks oli 6 km ehk 3 ringi. Meistritiitlit asus jahtima viimaste aastate rekordarv jooksjaid – 19. Viimati oli rohkem osalejaid aastal 2014 – 24. Kohal olid peale kahe kõik teised meie parimad. Esikoha koos esimese maakonna meistritiitliga maastikujooksus saavutas Janar Mai (SILVESTON) ajaga 21.04,8. Kolmandat aastat järjest teine Mairo Mändla (Kivi CB Trading), ajaks 22.00,6 ja pronksmedalile jooksis end Rain Jano (JK Sarma) ajaga 22.11,0.

Meesseenioride arvestuses saavutas meistritiitli Rain Jano, vahetades kolme viimase aasta pronksilõhnalise medali kuldse vastu. Temale esimene meistritiitel sel alal. Seenioride tiitlikaitsja Kalev Õisnurm (SV Torutööd OÜ) sedakorda teine – 22.23,1.  Tarmo Mändla (SV Torutööd OÜ) kolmas, aeg 24.27,1.

Järgmise jooksualana võisteldakse maakonna meistrimedalitele 28.aprillil Linnastaadionil algusega kell 19.00, 10 000 m jooksus.

apr. 23 @ 12:00 – apr. 25 @ 14:00
Koolivaheajal, 23.-25. aprillil ootame 7-10.aastaseid poisse ja tüdrukuid sportlikult aega veetma Kuressaare Spordikeskusesse. Päevalaagrid kestavad 12:00-14:00. Vajalik eelregistreerimine HILJEMALT 22. aprilliks! Registreerimise link: REGISTREERI Kaasa palume võtta vahetusjalanõud! PS! Osalemiseks ei pea Sa tulema kolmel...