Spordihing

2018 – LY LINK

2018. aasta spordihing on Saare maakonnas aastakümneid töötanud kehalise kasvatuse õpetajana ja kergejõustiku treenerina. Paljud tema õpilased on jõudnud omavanuste vabariigi koondistesse, on mitmekordsed Eesti meistrid. Ta on olnud Eesti noormeeste koondise treener 1994. a. Küprosel ning Saaremaa täiskasvanute treener Ülemaailmsetel Väikesaarte Mängudel Yerseys ja Gotlandil. Peale õppetöö lõpetamist on ta ikka ja alati heameelega abiks Saare maakonna erinevatel kergejõustiku üritustel.

2017 – JAAN SALU

2017. aasta spordihing on Saare maakonna tõstmise ja jõutõstmise edendaja. Ta on töötanud a-st 1990 treenerina Kuressaare spordiklubis Jõumees. Tema hoolealused on noorte ja juunioride MM-il ning EM-il võitnud üle 40 medali. Hoiab töös Kudjape jõusaali ja aitab korraldada rammumeeste võistlusi maakonnas. Aktiivne kohtunik sangpommi ja lamades surumise võistlustel.

2016 – IVAR TAMM

2016. aasta spordihing on olnud endise Saare Kaluri spordisektori juhataja ning võimla ehituse ehk praeguse Saaremaa Spordikeskuse eestvedaja ja organisaator. Ta on õpetanud kehalist kasvatust nii Kuressaare Põhikoolis kui ka Saaremaa Ühisgümnaasiumis ja on õpetaja tänaseni. Ta on andnud väga suure panuse Saaremaa korvpalli edendamisse ja on olnud maakonna korvpalli meistrivõistluste eestvedaja ning peakohtunik. Lisaks korvpallile on ta aktiivne ka mälumängudes ning korraldab juba kümmekond aastat vabariiklikku koolinoorte mälumängu Bumerang Saaremaa voore, koostades ise ka küsimusi.

2015 – MAIT MUST

2015. aasta spordihing on pikaajaline klubijuht ja maakonna sporditöö vedaja. Palju aastaid korraldas ta oma meeskonnaga Saaremaa Suusamaratoni. Aga kui räägitakse orienteerumisest, siis meenub paljudele esimesena just tema nimi. Ta on Saaremaa Spordiliidu asutajaliige ja pikaajaline Spordiliidu juht.

2014 – JAAN TRUU

2014. aasta spordihing sai sel aastal 67. aastaseks. Tema nimega seostub kõigile meile ühe maakonna spordiala tegemised, küll on ta ametis noorte juhendamisega, küll kohalike ja rahvusvaheliste võistluste korraldamisega, küll maakonna linna esindusvõistkonna kokku panemisega, aga kindlasti eelkõige ka aktiivse osalejana. Meie spordihingele ei ole saladuseks ka erinevad saldod, numbrid, jm.. Oma tööd teeb ta südame ja suure entusiasmiga.

2013 – OLEV VÄIN

2013. aasta spordihing on sündinud 1940. aastal. Ta töötab judotreenerina tänaseni õpetades lapsi juba mudilaseeast. Tema õpilastest on ilma teinud viimastel aastatel just tüdrukud (Debora Lehtsalu, Kaisa Kuusksalu), kuigi üldiselt peetakse seda spordiala pigem poiste-meeste pärusmaaks. Võib öelda, et tema ja valgetes kimonotes paljajalgsed sportlased on sünonüümid. Oma tööd teeb Olev alati südame ja suure entusiasmiga.

2012 – NORMA HELDE

Norma Helde sündis 1949. aastal. Ta on aastakümneid olnud oma alal ainuke ja hinnatud treener, juhendaja, õpetaja. Tema õpilaste arv ulatub tuhandetesse, kui mitte kümnetesse tuhandetesse. Kuressaare Gümnaasiumis töötab Norma 1981. aastast. 2001. aastal tunnustas Kuressaare linnavalitsus teda „Aasta Tegu hariduse vallas“ preemiaga. Norma on kahekordne Eesti meister, 1967-70 kuulus ta aga Eesti koondisesse. Ta teeb siiani ise sporti ja osaleb veteranide võistlustel Eestis ning mujalgi.

Vaata lisaks: Meie KG “Spordihing Norma Helde“, Saarte Hääl “Norma Helde kuulutati Spordihingeks” ja ESBL

2011 – HEIGO KIPS

Heigo Kips on sündinud 1940. aastal. Lisaks treeneritööle, tänu millele on tema õpilased saavutanud häid tulemusi nii maakonnas, vabariigis kui ka rahvusvaheliselt, tegeleb ta sukeldumise ja vetelpäästega. Kõige tõsisem sukeldumine tuukrina on tal olnud 20m sügavusele. Treeneriametit on Heigo pidanud vetelpäästega sama kaua. Häid tulemusi on saadud näiteks Saarte Mängudel, kus saavutati tema treeneritöö tulemusel kuldmedal. Viimasel ajal armastab ta aga kõige muu kõrval regulaarselt tegeleda joogaga. Tema tuntuimatest õpilastest olgu nimetatud Raivo Aeg, Einar Soe, Lembit Soe, Tõnu Seil, Karli Kontkar, Reet Truverk.

2010 – VÄINO VAHA

1939. aastal sündinud Väino Vaha on olnud Leisi Keskkooli kehalise kasvatuse õpetaja 30 aastat, neist 7 ka kooli direktor. Lõpetas Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehalise kasvatuse erialal. Just tema alustas Leisi männikusse spordiväljaku rajamist, millest hiljem sai Leisi alevi staadion.

Ta organiseeris korvpallivõistlusi, õpetas lapsi flopistiilis kõrgust hüppama, korraldas sisekergejõustiku ja lauatennise võistlusi. Tänu temale on Leisi lapsed tihti saavutanud maakondlikel võistlustel häid tulemusi. Veel praegugi, 71. aastaselt, võib teda talvel suuskadel ja suvel jooksuradadel harjutamas ning võistlemas näha. Ta võtab osa igast suuremast võistlusest – Tartu maraton, Saaremaa maraton, ümber Viljandi järve jooks jne.

Maakondlikel Pööripäevajooksudel on ta osalenud juba 99 korda.

2009 – JUUNO JALAKAS

Juuno Jalakas on pärit Läänemaalt, kus ta sündis 1936. aastal. Malet mängis juba Lihula Keskkoolis käies. Osales ka Eesti noortevõistlustel. Kõrgkoolis maleharrastus jätkus. 1960. aastal, mil ta lõpetas Tartu ülikooli majandusteaduskonna ja suunati tööle Kuressaarde tolleaegsesse tarbijate kooperatiivide rajooniliitu, sai temast Saaremaa mees. Ta on aastaid olnud aktiivne maletaja, osalenud pidevalt turniiridel ja jõudnud välja I järguni, tulles ka Saaremaa meistriks. Pikemat aega on ta tegelenud noormaletajate õpetamisega ja maakondlike noortevõistluste korraldamisega. Maleklubi on ta vedanud 1981. aastast, samuti suurvõistlusi nagu Saaremaa lahtised karikaturniirid, Malekuninganna jt. Maleklubi tippjuhiks pole ta ise pürginud, eelistades neid, kellest ala arengule rohkem tulu arvas tõusvat. Aga sisuline töö on paljuski tema teha olnud.

2008.a. maavanemalt teeneteplaati vastu võttes ütles Juuno Jalakas ajalehele Meie Maa: “Kui ma veel tööl olin, siis jäi male jaoks aega väheks. Tahan väga loota, et noori ikka ka male jaoks jätkuks. Kõige suurem rõõm on mul sellest, kui mõni minu õpilane hakkab treenerit võitma.”

2008 – MILVI VISS

Milvi Viss sündis 1940. aastal. Oma treeneritööga on ta innustanud ja kasvatanud paljusid sportlasi. Ta on olnud ideealgatajaks mitmetele siiani kestvatele spordivõistlustele. Tunnustust pälvis ta nii eduka tegevsportlasena kui ka spordipedagoogina. Tema süda kuulus spordile juba lapseeas ja see spordimeelsus kestab edasi ka tema lastes ja lastelastes. “Ma olen eluaeg teinud tööd, mis on olnud minu hobi,” tunnistas Milvi Viss ajalehele Oma Saar pärast Spordihinge preemia vastu võtmist.


2008. aastal andis Saaremaa Spordiliit esmakordselt välja eripreemiaSpordihing, millega tunnustati pikaajalist tänuväärset tööd Saare maakonna spordi edendamisel. Spordihinge sümboliks on kristallist liblikas.

Järgmised sündmused

apr
27
L
10:30 Angla Tuuliku Jooks 2019 @ Angla Pärandkultuurikeskus & Tuulikumägi
Angla Tuuliku Jooks 2019 @ Angla Pärandkultuurikeskus & Tuulikumägi
apr 27 @ 10:30 – 14:00
Aprillikuu viimasel laupäeval toimub traditsiooniline Angla Tuuliku Jooks. Kõikidele lastele on osavõtt tasuta, täiskasvanutele 5€. Distantsid: 500m, 1400m, 4,5km, 10,1km. Ajakava: 10.30 Osavõtjate registreerimine 11.30 Laste jooksude stardid – 500 m ja 1,4 km 12.00...
14:00 Eesti MV III-liiga Lääne tsoon: ... @ Kuressaare kunstmuru staadion
Eesti MV III-liiga Lääne tsoon: ... @ Kuressaare kunstmuru staadion
apr 27 @ 14:00 – 16:00
11.05.14.00 Saaremaa JK aameraaS vs. JK Kernu Kadakas 26.05.13.00 Saaremaa JK aameraaS vs. Pärnu Jalgpalliklubi II
16:00 Eesti MV U-12 VII jalgpallis: Sa... @ Kuressaare kunstmuru staadion
Eesti MV U-12 VII jalgpallis: Sa... @ Kuressaare kunstmuru staadion
apr 27 @ 16:00 – 18:00
04.05.12.00 Saaremaa JK aameraaS vs. FC Tarvastu ja JK Tõrva ÜM 18.05.12.00 Saaremaa JK aameraaS vs. FC Kuressaare
19:00 Öselbirch esitleb: FC Kuressaare... @ Kuressaare Kunstmuruväljak
Öselbirch esitleb: FC Kuressaare... @ Kuressaare Kunstmuruväljak
apr 27 @ 19:00 – 21:00
Premium liiga 8.voor toob esimest korda sel hooajal Saaremaale valitseva meistri Nõmme Kalju. Pall pannakse mängu 27. aprillil kell 19.00 ja sellest madinast ei tasu ilma jääda! Kuigi kuuldavasti sai Liliu eelmises voorus punni pealt,...
mai
2
N
13:00 Kevadmatk 2019 @ Häädemeeste
Kevadmatk 2019 @ Häädemeeste
mai 2 @ 13:00 – mai 5 @ 18:00
JALGSI JA RATTAL, KORRAKS KA ÜLE PIIRI 2. -5. mai 2019.a. Matkaüritus toimub Häädemeeste, Ainaži ja Nigula kandis. Ööbimiseks mereäärne puhkemaja sauna ja 2 korda päevas korraliku söögiga nii nagu tavaliselt. Avatud on ka maja...
mai
4
L
10:00 38. Kuressaare Linnajooks @ Kuressaare Tervisepargi ja Kuressaare Gümnaasiumi vahelisel alal
38. Kuressaare Linnajooks @ Kuressaare Tervisepargi ja Kuressaare Gümnaasiumi vahelisel alal
mai 4 @ 10:00 – 15:00
Linnajooksuga jätkatakse väljakujunenud traditsioone, tähistatakse Kuressaare linna sünnipäeva ja propageeritakse tervislikku liikumist. Linnajooks kuulub Kuressaare linna tervisespordi sarja Liikudes tervemaks. Linnajooks kuulub ka Selver Eeesti Linnajooksude sarja. REGISTREERIMINE 15. märts – 2. mai 2019 eelregistreerimine...

View Calendar

Viited

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Terve_Eesti_Eest_logo_vert.jpg