AASTA KLUBI

Eesti Olümpiakomitee tunnustab igal aastal “Spordiaasta Tähed” galal parimaid spordiklubisid, kelle valivad välja maakondlikud spordiliidud. Saare maakonnas valib Saaremaa Spordiliit.

2023

Saare maakonna Aasta klubi 2023 – SAAREMAA SAARTE MÄNGUDE ASSOTSIATSIOON

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsioon (SSMA) on 1999. aasta 3. novembril loodud mittetulundusühing, mille eesmärgiks on organiseerida Saare maakonna osalemist Rahvusvahelise Saarte Mängude Assotsiatsiooni (IGA) üritustel ja erinevates rahvusvahelistes projektides. Põhieesmärgiks on organiseerida Saaremaa delegatsiooni osalemine iga 2 aasta tagant toimuvatel Saarte Mängudel.
Mängudel saavad võistelda nii elukutselised kui ka harrastussportlased. Ainsaks tingimuseks on see, et sportlane peab olema esindataval saarel sündinud või enne mänge seal vähemalt ühe aasta elanud.
2023. aastal naasid saarlased Guernsey Saarte Mängudelt koju 21 medaliga ja üldarvestuses saavutati 7. koht. Mängudel osales kokku 2194 sportlast 24 saarelt.
2025 aastal korraldab mängud Orkney ja 2027. aastal Ynys Mon, mõlemad esimest korda.

2022

Saare maakonna Aasta klubi 2022 – JALGPALLIKLUBI FC KURESSAARE

Jalgpalliklubi FC Kuressaare on loodud 1997, seega täitus juba 25 aasta. Klubis treenib 428 last ning Premium Liiga meeskond, kes saavutasid sel hooajal 5.koha. Klubis on esindatud kõik vanusegrupid ja neid treenib 11 treenerit. Peale selle käivad veel treenerid lasteaedades jalgpalli huviringe läbi viimas ning korraldavad koolivaheaegadel lastele jalgpallilaagreid.

Kure Fännid on aastast aastasse kasvanud ja on kogu hingega abiks klubi tegemistes. Tänu tugevale toetusele on klubi tugevus tagatud.

2021

Saare maakonna Aasta klubi 2021 – VÕIMLEMISKLUBI PÄRL

Võimlemisklubi Pärl on 2015. aastal südamesoojuse ja sügava sisemise motivatsiooniga loodud klubi, mis aasta aastalt vastavalt võimalustele on kasvanud ning arenenud. Klubi liikmeskond on kuue aastaga kolmekordistunud. Klubi asutajast, treenerist Kadri Rõõmust ja 40 tüdrukust on saanud pisut enam kui 120 pärlit ja kolm treenerit. Kaheksa võimlemisrühma on kõik omanäolised ja kannavad kõlavaid nimesid. Klubi on astunud jõudsad sammud võistlusvõimlemise arendamisel Saaremaal, tänu tugeva võistlusvõimlemise taustaga treeneri Marjana Tõnissoni ning balletitantsija- ja õpetaja Aylin Quintosa Cala liitumisele klubi treenerite ridadesse.

Harrastusvõimlejatest kõige pisemad said alles 3 aastaseks ning klubi vanimad piigad on 14 aastased Roosinupud, kes Kadri Rõõmu juhendamisel alustasid treeningutega juba 10 aastat tagasi. Võimlemisklubis Pärl saab selgeks kauni rühi saladused, spagaadid ja sillad, palli- ning kurikatrikid, aga veelgi olulisemaks peavad treenerid tugeva rühmatunde loomist, väärtuskasvatust ja üksteisest hoolimist. Selle nimel näevad vaeva ka vanemad, et lapsi toetada, neid motiveerida ning vajadusel ka esinemisriiete sättimisel aidata. Suuremad lapsed on eeskujuks pisikestele ning võistlusvõimlejad harrastajatele. Klubi esimesed neli kasvandikku on pääsenud õppima Tallinna Balletikooli.

Klubil võimlemisetendused pakuvad silmailu ning tugevate traditsioonidega suvised laagrid on laste seas väga oodatud. Lastele ja treeneritele ulatavad abikäed ja aitavad süstida uut motivatsiooni ka treenerid Stiina Sevostjanova, Mariliis Vipp ja Ellen Mardi.

Klubil on oma pisike, kuid soe ja armas kodusaal, kuid suur- suur unistus on päris oma avarast, kõrge lae ja vaipadega kaetud võimlemissaalist, kus harjutada ja areneda.

2020

Saare maakonna Aasta klubi 2020 – MTÜ ORISSAARE SPORT

MTÜ Orissaare Sport tegeleb laste, noorte ja täiskasvanute treeningutega.

Orissaare Spordi väärtus seisneb inimestes – haritud, aktiivsete ja missioonitundeliste treenerite olemasolu, on loonud ääremaale uskumatult mitmekülgsed võimalused. OS_kylg_parem_vasak_1200x1445-page-001

Orissaare Sport Spordiklubi spordikoolis on viis registreeritud õppekava: kergejõustik, korvpall, maadlus, võimlemine ja raskejõustik. Spordikooli treeningutel ja ringides (sulgpall, võrkpall, jooga, pilates, finess) ning JK Saarepiiga jalgpalliklubi ja maadlusklubi KonnOnKonn treeningutel ning Orissaare gümnaasiumi jalgpalli ringis osaleb kokku üle 200 lapse ja noore. Neid juhendab 15-20 treenerit ja juhendajat. Nad peavad laste arengus väga oluliseks mitmekesisust, et laps teeks sporti rõõmuga ja et liikumine oleks päeva loomulik osa.

Orissaaret võib lugeda Saaremaa korvpalli pealinnaks. Treeningutel osaleb kokku ligi 50 last, noored on maakonnas enamasti võitmatud, osaletakse neljas vanuses Eesti meistrivõistlustel, mitmetel turniiridel kodu ja välismaal. Mehed on korduvalt Saaremaa meistrid, neil on oma korvpalliturniir ja alates möödunud aastast ka 40+ meeste võistkond. Korvpalli treeningutel võib näha osalejaid vanuses 6 kuni 67.

Populaarsed on Orissaare suvised spordilaagrid, kus on käinud üle 500 laagrihuvilise ja peale selle veel koolivaheaja laagrid, kuhu kaasatakse naabersaare Muhu lapsi.

Orissaare Sport moto on edendada kasvatada enda ümber terveid ja tublisid saarlasi. Spordiklubi korraldab koolitusi ja liikumisega seotud üritusi nii lastele, täiskasvanutele kui ka suur rõhk on eakate liikumisel.

Orissaare Sport on alates aastast 2010 välja andnud Orissaare spordiaasta raamatut, kus on kajastatud kõik aasta jooksul toimunud sündmused/võistlused Orissaares ja selle piirkonnas.

2019

Saare maakonna Aasta klubi 2019 – SAAREMAA MERISPORDI SELTS

Saaremaa Merispordi Selts on üle 20-e aasta õpetanud lapsi ja noori purjetama ning merega üldisemalt sõbrustama. Mitmed endised õpilased on sellest tulenevalt ka oma Saaremaa-Merispordi-Seltsedasise elu merega sidunud. Siit on sirgunud palju laevakapteneid, tüürimehi, madruseid, kalureid, laevaehitajaid. Suur osa purjesportlasi on saavutanud kõrgeid kohti erinevatel rahvusvahelistel võistlustel.

Saaremaa Merispordiselts tegeleb laste, noorte ja täiskasvanute koolitamise ja treeningutega. Võimalik on harrastada purjetamist, jääpurjetamist ja avamerepurjetamist. Seltsil on hea koostöö Saaremaa Spordikooli ja Kuressaare Gümnaasiumiga. Koolitunni raames on sel aastal purjetamisega kokku puutunud juba üle 150 lapse. Lisaks on treenerid viinud läbi erinevaid purjetamise tutvustamise üritusi ning spordipäevi. Kuressaare Spordikooli all juhendab lapsi kolm treenerit Saaremaa Merispordi Seltsist.

Kevadel viis Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide liiduga Roomassaares läbi Saare- maa Merispordi Seltsi regati – Eesti meistrivõistluste etapi klassides Optimist, Zoom8 ja Laser 4,7.

11. juulil alustas Kroonlinnast teekonda Saaremaa Merispordi Selts lipu all sõitev purjelaev „Admiral Bellingshausen“, et tähistada 200 aasta möödumist Antarktika avastamisest Saaremaal sündinud Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt. „Admiral Bellingshauseni“ meeskonnas seilavad mitmed Seltsi liikmed ja auliikmed – Meelis Saarlaid, Tiit Pruuli, Indrek Lepp jt. ning ka kommodoor Priit Kuusk. Saaremaa Merispordi Selts oli möödunud hooajal Kuressaare sadama operaator. Sadamas tegutseb ka suurepärane restoran „Hafen“, kuhu olete alati oodatud.

Saaremaa purjespordi ajalugu kuni tänaseni võtab kokku Saaremaa Merispordi Seltsi poolt välja antud raamat „125 aastat purjesporti Kuressaares läbi aegade ja mälestuste“. Autor Piret Hiiet.

Spordikalender 2024

SÜNDMUSED

juuni
16
P
12:00 Pöide metsajooks @ Pöide terviserada
Pöide metsajooks @ Pöide terviserada
juuni 16 @ 12:00
Nüüd on nii, et Pöide metsajooks toimub planeeritud maikuu asemel kogunisti juunis.Pane kuupäev omale kirja.Seniks vahvat jooksulusti kõigile! Ja juhend on lühike:Kell 12 jagame stardinumbridkell 12.30 ühisstartVõistlusklassid: M, N, MS (sündinud 1984 ja varem), NS...
juuni
21
R
19:00 JK Sarma Seeriajooks 1500m @ Kuressaare Linnastaadion
JK Sarma Seeriajooks 1500m @ Kuressaare Linnastaadion
juuni 21 @ 19:00 – 20:00
www.saaremaajooks.ee
juuni
23
P
15:00 Risti-Rästi läbi Ruhnu saare @ Ruhnu
Risti-Rästi läbi Ruhnu saare @ Ruhnu
juuni 23 @ 15:00 – juuni 25 @ 19:00
FB info SIIN

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald