Eestimaa 12. Talimängudel osales 90 saarlast

talimangudPühapäeval lõppenud Eestimaa 12. Talimängudel osalesid Saare maakonna sportlased 11. spordialal 16. võimalikust. Esindamata jäid seekord vaid maadlused, jäähoki ja suusahüpped.

Kuigi pealtnäha 8. koht maakondlikus arvestuses ei ole ehk asi, mille üle uhkust tunda, siis tuleb siiski möönda, et meil on väga tublid sportlased. Võistlustel olid pea kõikidel aladel väljas Eesti tipud, nii näiteks suusatamises, korvpallis, males või ka lauatennises. Näiteks tuli meie meessuusatajatel võistelda kokku 98 mehe seas või meie motokrossi MX Hobby klassis 44 teise võistlejaga rinda pista. Nii vaatame ja hindame kõrgelt kõiki, kes tulid ainuüksi individuaalselt 5-7 parima sekka.

Ainsa medali tõi seekord koju juhtide võistlusel valdade arvestuses III koha saanud Pöide vallavanem Jüri Linde.

Toome siinkohal välja mõned silmapaistvamad tulemused:
M40 teatesuusatamise 5. koht – Tarmo Mändla, Jüri Suluste, Reimo Nook (lõpetas 33 võistkonda)
M50 individuaalsuusatamise 7. koht – Jüri Suluste (lõpetas 42 sportlast)
N35 individuaalsuusatamise 14. koht – Annika Vaher (lõpetas 61 sportlast)
M40 individuaalsuusatamise 22. koht – Reimo Nook (lõpetas 83 sportlast)

M40 laskesuusatamise 5. koht – Jüri Suluste
N18 suusaorienteerumise 5. koht – Ann Saks

Ujumise 17-34 vanuses 100m selili 4. koht ja 100m vaba 5. koht – Kadi Maripuu
Ujumise 35+ 100m vaba ja 100m selili 4. koht – Norma Helde
Ujumise 17-34 vanuses 100m rinnuli 5. koht – Helerin Koppel
Ujumise 35+ 100m rinnuli 4. koht – Ly Haandi
Ujumise 200m vaba teateujumise 5. koht – Helerin Koppel, Kadi Maripuu, Tauri Põldema, Sander Proos

Motokrossi MX Hobby klassi 13. koht 44 võistleja seas – Aaron Nau

Kuressaare linna kabevõistkond koosseisus Jaan Truu, Ivar Truu, Ülle Rahula, Reivo Vinter, Anne-Mai Alas – 5. koht

Nii tuli Kuressaare suurte linnade üldarvestuses 4. kohale ja Saaremaa maakondade arvestuses 8.

Kõik tulemused on üleval EMSL Jõud kodulehel!

Kokkuvõtteks võib öelda, et Saare maakonna sportlased esinesid tublilt ja kindlasti läheme sama arvukalt või ehk veelgi suurema koosseisuga välja 4. aasta pärast 13. Talimängudele!

Täname osalemise eest kõiki sportlasi ja toetuse eest Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgruppi, Kuressaare linnavalitsust, Kultuuriministeeriumi ja Eestimaa spordiliitu Jõud!

Vaata kindlasti ka spordiliidu või teiste tehtud pilte!

apr. 23 @ 12:00 – apr. 25 @ 14:00
Koolivaheajal, 23.-25. aprillil ootame 7-10.aastaseid poisse ja tüdrukuid sportlikult aega veetma Kuressaare Spordikeskusesse. Päevalaagrid kestavad 12:00-14:00. Vajalik eelregistreerimine HILJEMALT 22. aprilliks! Registreerimise link: REGISTREERI Kaasa palume võtta vahetusjalanõud! PS! Osalemiseks ei pea Sa tulema kolmel...