Eesti Vabariigi sünnipäeval Saaremaa jääpurjetajatele viis medalit

22.-24.02 toimusid Pärnu lähedal Reiu rannas Eesti Meistrivõistlused jääpurjetamises. Medaleid jagati kõigis kolmes klassis: Ice-Optimist, DN (toimus eraldi arvestus ka juunior klassis) ja Monotüüp-XV. Saaremaa Merispordi Seltsist (lühend SMS) olid jääpurjetajad osalemas kõikides klassides.

Kodusaarel kevadisena tunduv ilm oli ülemere siiski talvine ja jää reedel sõitudeks vägagi sobiv. Kahjuks laupäev tõi välja udu ning lörtsi, mistõttu hommikul tuli sõidud lükata edasi, pealelõunat lasti aga kõik jääle kihutama. Pühapäeva hommik tõi merele jälle udu, mille tõttu jäid sõidud üldse tegemata ning meistritiitlid anti välja kahe eelneva päeva tulemuste põhjal.
Ice-Optimist klassis suutis end Eesti meistriks sõita Georg Paomees, Saaremaa poistest oli jääl veel Henri Lember, kes lõpetas viiendana.
DN üldarvestuses tuli Eesti meistriks Mihkel Kosk (Pärnu Jahtklubi), Saaremaa sõitjatest oli Kevin Grass 9´s, 11´s Daniel Rüütel, 12´s Joosep Laus, Karl Ader 21´ne
DN klassi juunior arvestuses sai Eesti meistritiitli Melvin Aasav (Tallinna Jahtklubi), mõlemad järgmised medalid said kaela Saaremaa Merispordi Seltsi noored: hõbeda Daniel Rüütel ja pronksi Joosep Laus, viies Karl Ader
Monotüüp-XV (mis on kahemehe jääpurjekas) meistritiitli pälvisid Olev Oolup/Andrus Padu Hiiumaa Dagost, järgmised medalid tulid aga jällegi Saaremaale: hõbe Ott Kolk/Juhan Kolk ning pronks Indrek Aavik/Siim Valgre, Ants Haavel (SMS)/Andres Laul (Tallinna Kalev) olid viiendad.
Ühed purjed kihutasid jääl, samas kui 10 Saaremaa Merisipordi Seltsi noort purjetajat on alates 25.02 Hispaanias Palamosel nädalajasel purjetamislaagris, valmistudes nii kevadel algavaks purjetamishooajaks.
Saaremaa Merspordi Selts

Spordikalender 2024

SÜNDMUSED

apr.
8
E
all-day Saare maakonna liikumisrõõmu mõõ... @ Saare maakond
Saare maakonna liikumisrõõmu mõõ... @ Saare maakond
apr. 8 – apr. 14 all-day
Andmete edastus -> https://forms.gle/gYh5MWF7fSzAXBpW9 Traditsiooniline koolidevaheline mõõduvõtt (5. aasta) on taas piire nihutanud – liikuma asub 15 kooli! Ei ole uudis, et liikumine toetab nii vaimset tervist kui ka üldist elukvaliteeti ja enesehinnangut, ennetab meeleoluhäireid, leevendab...
apr.
18
N
15:00 Jalutuskäik “Kuressaares ajalool... @ Algus Kuursaali esine väljak, Kõlakoja ees
Jalutuskäik “Kuressaares ajalool... @ Algus Kuursaali esine väljak, Kõlakoja ees
apr. 18 @ 15:00 – 16:30
Kuressaare Ametikooli loodusgiidid kutsuvad jalutuskäigule Kuressaare linnas. Saame kokku Kuressaare Kuursaali esisel väljakul, Kõlakoja ees. Jalutuskäik kestab ca 1,5 tund.
17:00 Jalutuskäik “Tori-kalurikülast k... @ Algus Tolli tn. 7
Jalutuskäik “Tori-kalurikülast k... @ Algus Tolli tn. 7
apr. 18 @ 17:00 – 18:00
Kuressaare Ametikooli loodusgiidid kutsuvad jalutuskäigule Kuressaare linnas. Saame kokku Tolli tn. 7 või kes mäletab nimega Sõrve turg. Jalutuskäik kestab ca 1 tund.
apr.
20
L
13:00 Saare maakonna MV maastikujooksus @ Kuressaare Tervisepark
Saare maakonna MV maastikujooksus @ Kuressaare Tervisepark
apr. 20 @ 13:00 – 14:30
www.saaremaajooks.ee JUHEND
apr.
23
T
12:00 Sportlik koolivaheaeg @ Kuressaare Spordikeskus
Sportlik koolivaheaeg @ Kuressaare Spordikeskus
apr. 23 @ 12:00 – apr. 25 @ 14:00
Koolivaheajal, 23.-25. aprillil ootame 7-10.aastaseid poisse ja tüdrukuid sportlikult aega veetma Kuressaare Spordikeskusesse. Päevalaagrid kestavad 12:00-14:00. Vajalik eelregistreerimine HILJEMALT 22. aprilliks! Registreerimise link: REGISTREERI Kaasa palume võtta vahetusjalanõud! PS! Osalemiseks ei pea Sa tulema kolmel...

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald