Pressiteade

Heategevuslik Teatejooks toimub 15. korda118099390_3186121738142392_1188211643905396541_o

Euroopa Spordinädala avaüritus koolinoorte heategevuslik Teatejooks toimub 15. korda. Teatejooks on nüüdseks saanud juba tuhandete Eesti laste ja noorte jaoks ilusaks iga-aastaseks traditsiooniks, mille käigus nad annavad oma panuse oma eakaaslaste heaks, kes on liikumisvõime mõne elu keerdkäigu tõttu kaotanud.

„Hoolimata ärevast ajast tahame anda noortele võimaluse tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning samal ajal pakkuda toetust nende noorte toetuseks, kes on liikumisvõime kaotanud. Risk nakkuse levitamiseks Teatejooksul on väike, sest tegemist on vabas õhus toimuva lasteüritusega,“ ütles Teatejooksu eestvedaja Erik Pallase ning kinnitas, et osalejate tervise kaitsmiseks järgib ürituse korraldaja nii kohalike omavalitsuste kui ka Terviseameti soovitusi.

Teatejooks toimub 23. septembril hajutatult üle Eesti 28 linnas ja asulas. Saare maakonnas jooksevad lapsed kahes kohas. Kuressaare Linnastaadionil ja Muhus Liiva küla kergliiklusteel. Mõlemas kohas on ürituse algus kell 14.00.

Teatejooksu osavõtjate arv on viimastel aastatel kasvanud 12 000-ni. Tegemist on tervisespordiüritusega 4.–9. klasside õpilastele, kus iga kool võib välja panna piiramatul arvul meeskondi. Tiimis on kaheksa liiget, iga osaleja läbib 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Võitjaid välja ei selgitata, vaid oluline on osavõtt. Joostakse Teatejooksu särkides, osalemine on tasuta.

Täiskasvanud saavad Teatejooksul osalevate laste panust ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja loomist toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot)  või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märksõnaga Teatejooks. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste ja võistluste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetajad Spordinädala läbiviijad Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile ja Delfi, lisaks panustavad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Saaremaa Spordiliit

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald