Saare mk meister kiirmales on Rain Kilumets ja tavamales Ilkka Mustonen

3.04 selgitati Kuressaare Spordihoones kiirmale meistrid ja 16.04 – 17.04 maakonna meistrid tavamales.

Kiirmale meistrivõistlused lõppesid viimaste aastate valitseja Rain Kilumetsa kindla võiduga. Hooaja kokkuvõttes läks arvesse 5 paremat tulemust ning Kilumets kogus maksimaalsed 75 kohapunkti. Kokkuvõttes järgnesid Ilkka Mustonen 63,33 ja Martin Kallas 55 kp. Kokku osales 9 turniiril 12 maletajat.

Viimaste osavõistluste tulemused

  1. etapp: 1. R. Kilumets 4,5 punkti 5-st, 2. I. Mustonen 4, 3. M.Kallas 3,5
  2. etapp: 1.-3. I. Mustonen, R. Kilumets, Arvo Kallas, kõigil 4,5 punkti 6-st
  3. etapp: 1. R. Kilumets 7,5 punkti 8-st, 2. I. Mustonen 6,5, 3. M.Kallas 5,5

Nädalavahetusel selgusid maakonna parimad pika ajakontrolliga (75 min + 30 sek käigule) nn tavamales. Osalejaid oli 8, mängiti 5 vooru šveitsi süsteemis.

Avavooru keskses partiis kaotas Ilkka Mustonen valgetega maakonna mitmekordsele meistrile Andres Kuusele. Teises voorus üllatas Milde Burkova, kes suutis Kuuselt pool punkti võtta. Rain Kilumets kaotas heast seisust Marko Siilile. Kolmandas voorus kaotas Siil Kuusele ja Burkova Kilumetsale. Esimese päeva lõpuks oli ainuliider Kuusk 2,5 punktiga, järgnesid Siil, Kilumets ja Mustonen (tema kontos olid võidud Raul Seppeli ja Olev Kiirendi üle), kõigil 2 punkti. 4.voorus alistas Mustonen Siili ja vooru keskses partiis pidi Kuusk tunnistama

Kilumetsa paremust.

Medalinõudlejate hulka tõusis ka Burkova, kel oli enne viimast vooru 2,5 punkti. Viiendas voorus esikohta otsustanud mängus oli pikka aega initsiatiiv (koos enametturiga) tiitlikaitsjal

Kilumetsal, kuid Mustonen suutis seisu võrdsustada ning tänu Kilumetsa ebatäpsustele võitis Mustonen etturi ja ning sundis sellega Kilumetsa alistuma.

Kuna Burkova ei suutnud realiseerida teravas seisus enamvigurit Kiirendi vastu, leppides viigiga,  kujunes lõppjärjestus selliseks: 1. Mustonen 4 punkti, 2.Kuusk 3,5p 3.Kilumets 3p. Kilumets edestas parema koefitsiendi toel Siili ja Burkovat, kes kogusid samuti 3 punkti. Järgnesid Seppel, Kiirend ja Fred Pokk.

Marko Kolk

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald