Selgusid Saare maakonna 2023. aasta parimad sportlased

Saare maakonna parimad sportlased selgusid kolme kategooria (spordiklubid, rahvas ja spordikomisjonid) hääletustulemuste teel. Välja on toodud 6 parema tulemused.

Aasta meessportlane on kergejõustiklane Risto Lillemets 29p. (10+9+10), kellele järgnesid autosportlane Ott Tänak 26p. (9+8+9), kikkpoksija Sander Niit  20p. (4+10+6), võrkpallur Karli Allik 14,5p., jalgrattasportlane Mihkel Räim 14p. ja jõutõstja Kaarel Kolter 14p.

Aasta naissportlane on võrkpallur Kätriin Põld 25,5p. (9,5+6+10), kellele järgnesid tennisist Grete Gull 25p. (8+8+9), kergejõustiklane Linda Kivistik 22p. (6+9+7), purjetaja Liina Kolk 21,5p., jalgpallur Kristina Teern 20p. ja võrkpallur Nette Peit 18p.

Aasta treener on kergejõustikutreener Andres Laide 26p. (10+6+10), kellele järgnesid võimlemistreener Aylin Quintosa Cala 19p. (8+10+1), tennisetreener Rauno Gull 18,5p. (9+1+8,5), kergejõustikutreener Endel Tustit 17p., kikkpoksi treener Mario Väin 16p. ja purjetamise treener Kristiina Klaos 15,5p.

Aasta võistkond on Team Kaubi/Saaremaa 25,5p. (7,5+9+9), kellele järgnes Saaremaa jalgratturite meeskond 23,5p. (9+4,5+10), jalgpallimeeskond FC Kuressaare meeskond 22p. (10+4,5+7,5), Saaremaa võrkpallinaiskond 21,5p., avamerepurjetamise Katarina Jee meeskond 18p.  ja Saaremaa korvpalli meeskond 17p.

Aasta noorte võistkond on Võimlemisklubi Pärl „Roosisära“ tüdrukud 30p. (10+10+10), kellele järgnes Jalgpalliklubi Saarepiiga tüdrukud 25p. (7+9+9), Orissaare Gümnaasiumi ja Tornimäe Põhikooli ühendvõistkond 24,5p. (8,5+8+8), rannavõrkpallurid Kristofer Rand ja Kristofer Johannes Arula 19p. ja KJK Saare U18 4x100m teatejooksu võistkond 18,5p.

Aasta noorsportlane neidude arvestuses on tennisist Grete Gull 29p. (10+9+10), kellele järgnesid jalgpallur Kristina Teern 24p. (9+7+8), purjetaja Meribel Vahstein 23p. (8+8+7), ratsutaja Jacqueline Putnik  23p., jääpurjetaja Anni Kubjas 17p. jalgpallur Meele Kelder ja kergejõustiklane Lisell Laul võrdselt 14,5p.

Aasta noorsportlane noormeeste arvestuses on kergejõustiklane Ron Sebastian Puiestee 30p. (10+10+10), kellele järgnesid vibusportlane Keron Saulus 22p. (8+7+7), purjetaja Robert Matt 20p. (9+2+9), motokrossi sõitja Marten Aus 19p., kergejõustiklane Karl Erik Kaljuste 17p. ja võrkpallur Reio Markkus Lepp 16,5p.

Aasta seeniorsportlane naiste arvestuses on bodyfitnessiga tegelev Karmen Kiier 29p. (9+10+10), kellele järgnesid kergejõustiklane Helgi Kuusk 27p. (10+8+9), lauatennisist ja lauamängur Tiia Müürisepp 23p. (8+7+8), võrkpallur Janne Järvalt 23p., võrkpallur Elsa Putku 16,5p. ja kergejõustiklane Tiiu Vaiksaar 14.5p.

Aasta seeniorsportlane meeste arvestuses on pararattasportlane Anre Nõmme 30p. (10+10+10), kellele järgnesid kergejõustiklane Paavo Vara 25p. (9+9+7), jooksja Rain Jano 22,5p. (6,5+7+9), kergejõustiklane Genro Paas 22p., jahilaskja Argo Saagpakk 19p. ja jalgrattasportlane Jüri Suluste 15,5p.

 FOTOGALERII

Saaremaa Spordiliit

 

Spordikalender 2024

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald