Mustjala jääraja karikasõit “Libe Konati” 2. etapp

Konati järv, Mustjala
Contact:
Kalle Kolter
53 430 624

Laupäeval, 9. veebruaril toimus Konati jääl selle hooaja jäärajasõidu esimene võistlus. Ilmselt hakkavad taevased jõud ka meie tegemistega ära harjuma ega tulnud kimbutama ei sula, külma, tuule ega sajuga. Päris märgita siiski asi ei jäänud: viimaste startide ajaks oli udu muutunud nii tugevaks, et raja kaugemas osas ei olnud sõitjaid nähagi. Sellele vaatamata leidsid kõik finiši üles ja “kadusid” ei tekkinud.

Neljal võistlejal lõppes siiski üks sõit lumehanges ja aeg jäi kirja saamata. Kuna oli aga kaks sõitu ja parem läks arvesse, siis ei jäänud keegi lõpuprotokollist välja. Kokku osales 21 võistlejat ja see tegi 42 starti 2,6 km võistlustrassil.

16 meesvõistlejast said Ivo Krupinš Kaarma vallast päeva parima ajaga 3.47,3 esikoha, oma küla mees Magnus Kolla Silla külast tuli teiseks päeva kolmanda ajaga 3.58,4 ja kolmandaks naaberkülast Sauverest Rain Altmäe ajaga 4.01,1.
Õrnema poole esindajaid oli seekord kaks ja mõlemad platseerusid pärast tihedat võistlust auhinnalisele kohale. Esikoha võitis Elona Aab Upalt ajaga 4.11,4 ja teiseks tuli Kerli Tael Silla külast 4.18,2.

Noori oli seekord mitmetel põhjustel (eelmiste aastate tegijaist on enamus siirdunud meestega rinda pistma ja uutel noortel olid masinatega probleemid) ainult üks võistleja – 15-aastane Janis Krupinš Kaarma vallast võitis konkurentsitult esikoha tugeva ajaga 4.04,9.

Veteranidest (kaks võistlejat) oli tugevaim vanameister Endel Torn Upalt päeva teise ajaga 3.55,9, teiseks tuli Lembit Kaasik Kärlalt 4.21,1.

Protokolli lõpuajad jäid viie minuti piirimaile ja see teeb keskmiseks kiiruseks 30 km/h. Igati ohutu kiirus! Kõik, kes pelgavad võidukihutamist, ärge kartke, sest tavaliikluses sõidate ju kaks-kolm korda kiiremini ning teede ääres on veel kraavid ja osa kaasliiklejaid liigub sama kiirelt vastu. Meil aga on korraga ainult üks võistleja rajal.

Järgmine etapp toimub 23. veebruaril, sest 16. veebruaril on Konati rajal valdadevaheline meeskondlik mõõduvõtt jäärajasõidus.

Oct 2 @ 12:00 – 13:00
Pühapäeval, 2. OKTOOBRIL 12.00 toimub taas Orissaare sügismatk ja sügisjooks, millest ootame osa võtma kõiki spordisõpru lastest vanavanemateni. Start 10 km pikkusele põhidistantsile antakse keskpäeval. Võistlus/Retk toimub looduskaunil rajal, start alevi keskelt/bussijaama eest. Rada: Kuivastu...