Saaremaa meistrivõistlused naiste jalgpallis

When:
23. nov. 2019 @ 12:00 – 15:00
2019-11-23T12:00:00+02:00
2019-11-23T15:00:00+02:00
Where:
Kuressaare Kunstmuruväljak
Vuti 1
Contact:
Jalgpalliklubi Saarepiiga

JUHEND 2019. AASTA SAARE MAAKONNA NAISTE JALGPALLI MEISTRIVÕISTLUSTELE

I ÜLDINE
1.1 Käesolev juhend reguleerib Saaremaa naiste 2019. aasta meistrivõistlusi jalgpallis.

II MEISTRIVÕISTLUSTE EESMÄRK
2.1 Selgitatakse Saaremaa meister, meistrivõistluste medaliomanikud ja paremusjärjestus.

III MEISTRIVÕISTLUSTE ORGANISEERIMINE JA JUHTIMINE
3.1 Meistrivõistlusi korraldab ja viib läbi MTÜ Jalgpalliklubi Saarepiiga koostöös Saaremaa Spordiliiduga. FB leht SIIN
3.2 Meistrivõistluste peakohtunik on Margus Kuusk (info@leisispordiselts.eu; 5669 6369)
3.3 Võistluste läbiviimisel on aluseks FIFA jalgpallireeglid.

IV VÕISTLEJATE JA KOHTUNIKE VASTUVÕTT NING VÕISTLUSTE LÄBIVIIMINE
4.1 Saaremaa meistrivõistluste korralduskulud kannab MTÜ Jalgpalliklubi Saarepiiga koos osavõtvate organisatsioonidega. Meistrivõistlustel osalevate võistkondade mängudele lähetamisega seotud kulud kannavad võistkonnad või neid lähetav organisatsioon.
4.2 Saaremaa meistrivõistlustel on kehtestatud osavõtumaks, mis on võistkonna kohta 60€ (kuuskümmend eurot). Võistkonnad tasuvad osavõtumaksu ülekandega MTÜ Jalgpalliklubi Saarepiiga arveldusarvele nr EE252200221058675871 Swedbank 15. oktoobriks 2019. a või maksta kohapeal sekretariaati.
4.3 Korraldaja on kohustatud kindlustama mänguks: – korras väljaku vastavalt jalgpalli reeglitele; – turvalisuse;
4.4 Saaremaa meistrivõistlustel määrab kohtunikud MTÜ Jalgpalliklubi Saarepiiga.
4.5 Mängu käigus on lubatud edasi-tagasi vahetused. Protokolli on lubatud kanda kuni 12 mängijat. Kui mängu jooksul jääb võistkonna koosseisus väljakule vähem kui 5 mängijat, siis mäng lõpetatakse ja võistkonnale arvestatakse kaotus ning tabelisse märgitakse – : .. (vastaste löödud väravate arv).
4.6. Korraga viibib väljakul 6 väljakumängijat ja 1 väravavaht. Lubatud on edasi-tagasi vahetused.

V REGISTREERIMINE
5.1 Registreerimise tähtaeg meistrivõistlustele: 15. oktoober 2019.
5.2 Meistrivõistluste jooksul ei ole lubatud muuta võistkonna nime.
5.3 Meistrivõistlusteks lubatakse ühte võistkonda registreerida kuni 12 (kaksteist) mängijat, kuid mitte vähem kui 7 (seitse) mängijat.
5.4 Meistrivõistlustel tohib mängija hooaja jooksul mängida vaid ühe klubi eest.
5.5 Meistrivõistlustel osalevate naiskondade koosseisu on lubatud registreerida mängijaid, kes osalevad paralleelselt Eesti meistri- või karikavõistlustel ning mistahes muudel võistlustel Eestis.
5.6 Meistrivõistlustele võib registreerida mängijaid, kes on sündinud 2005. aastal või varem.
Eriloaga on võimalik registreerida ka nooremaid mängijaid, kuid seda vaid peakohtuniku otsusega. Taotlus selleks tuleb esitada 3 päeva enne turniiri.
VI PROTOKOLLI TÄITMINE
6.1 Protokolli päise täidab enne mängu algust kohtunik. Mõlema võistkonna esindaja kannab protokolli algkoosseisu mängijate ja varumängijate nimed koos numbritega ning kinnitab selle oma allkirjaga. Kui võistkonda on registreeritud sama perekonnanimega mängijaid, tuleb protokolli kanda ka nende eesnimed. Mängija, keda pole enne mängu algust protokolli kantud, ei tohi mängus osaleda.
6.2 Turniiril tohib võistkond protokolli kanda kuni 12 mängijat.
6.3 Pärast mängu lõppu kannab kohtunik protokolli mängus löödud väravad, eemaldamised ja hoiatused (koos täpsete minutitega). Eemaldamiste puhul lisab eemaldamise täpse põhjuse. Protokolli kinnitavad oma allkirjadega kohtunik ning võistkondade esindajad.

VII MÄNGUVAHENDID
7.1 Kasutatavad pallid peavad vastama jalgpallireeglite nõuetele, mängitakse palliga nr 5.
7.2 Sama värvi mängusärkide korral loositakse võistkond, kes mängus kannab eraldusveste.

VIII VÄLJAKUD
8.1 Saaremaa meistrivõistlused toimuvad Kuressaare kunstmurustaadionil (Vuti tn 1).
8.2 Väravate mõõdud: laius 5 meetrit ja kõrgus 2 meetrit.
8.3 Väljaku mõõdud: pikkus 70 meetrit ja laius 50 meetrit.

IX DISTSIPLINAARKÜSIMUSED
9.1. Osavõtvad võistkonnad on kohustatud ilmuma võistluskohta ettenähtud ajal.
9.2. Mängija, kes on mängust eemaldatud (punane kaart) või kellele on protokollidesse kantud kolm hoiatust (kollane kaart), on automaatselt diskvalifitseeritud üheks järgnevaks mänguks.
9.3. Hoiatused ei kandu ühest hooajast teise.
9.4. Juhul kui võistkonnas mängib kaasa diskvalifitseeritud või registreerimata mängija tühistatakse mängu tulemus ja määrusi rikkunud võistkonnale arvestatakse kaotus. Tabelisse kantakse – : … (vastaste löödud väravate arv). Vastasvõistkonna poolt löödud väravad jäävad kehtima, samuti jäävad jõusse kõik mängus saadud karistused. Määrusi rikkunud võistkonna eelnevad karistused jäävad jõusse.
9.5. Loobumiskaotuse puhul jäävad kehtima loobumise andnud võistkonna eelnevad karistused ja hoiatused. Vastasvõistkonnale läheb mäng arvesse, kui pall löödi mängu.
9.6. Protesti esitamise korral tuleb see fikseerida mängu protokollis ja hiljemalt 30 minuti jooksul edastada kirjalikult pikem selgitus MTÜ-le Jalgpalliklubi Saarepiiga. Protest, mis ei ole fikseeritud mängu protokollis või ei ole esitatud õigeaegselt, arutamisele ei kuulu. Mängu kohtunik peab võimaldama 10 minuti jooksul peale lõpuvilet võistkondade esindajatel protest protokolli
kanda.
9.7. Kui võistkond diskvalifitseeritakse või kui ta on andnud kaks loobumiskaotust, siis toimunud mängude tulemused tühistatakse.

X MEISTRIVÕISTLUSTE AEG JA OSAVÕTJAD 10.1. Meistrivõistlused toimuvad 19. oktoobril 2019. 10.2. Saaremaa meistrivõistlustest võivad osa võtta kõik Saare-, Hiiu- ja Läänemaa võistkonnad, kes aktsepteerivad FIFA jalgpalli reegleid, käesolevat juhendit ning on tasunud osavõtumaksu.

XI MEISTRIVÕISTLUSTE SÜSTEEM
11.1. Saaremaa meistrivõistlustel on võistkonnad paigutatud turniiritabelisse. 11.2. Mängu kestvus on 2 x 20 minutit. Vaheaja pikkus mängude vahel on 5 minutit.
11.3. Meistrivõistlused toimuvad turniirina. Võit annab 3 punkti, viik 1 punkti ja kaotus 0 punkti. Võistkonnale, kes annab loobumiskaotuse või kelle mäng tühistatakse, arvestatakse kaotus ja tabelisse märgitakse – : + .
11.4. Paremusjärjestuse määramisel võrdsete punktide korral arvestatakse: 1. väiksemat antud loobumiskaotuste ja tühistatud tulemuste arvu turniiritabelis;
2. suuremat võitude arvu;
3. omavaheliste mängude punkte;
4. omavaheliste mängude väravate vahet;
5. üldist väravate vahet;
6. suuremat löödud väravate arvu.

XII MEISTRIVÕISTLUSTE PARIMATE AUTASUSTAMINE
12.1 Meistrivõistlused võitnud võistkonnale omistatakse Saaremaa jalgpallimeistri nimetus ning autasustatakse karika ning diplomiga. Võistkonna liikmeid ja treenerit kuni 12 medali ja diplomiga. Teist ja kolmandat kohta diplomi ning medalitega.
12.2 Meistrivõistluste läbiviijad võivad välja anda eriauhindu.

Spordikalender 2024

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald