Saaremaa- Uus Kaledoonia maavõistlus jalgpallis

When:
29. Mar 2020 @ 13:00 – 15:00
2020-03-29T13:00:00+03:00
2020-03-29T15:00:00+03:00
Where:
Kuressaare Linnastaadion
Staadioni 6
Contact:
Eesti Jalgpalli Liit

Saaremaa meeste jalgpallikoondis mängib oma ajaloo esimese rahvusvahelise kodumängu Okeaanias asuva Uus-Kaledooniaga pühapäeval, 29. märtsil Kuressaare linnastaadionil.

Aivar Pohlak ütles, et peab Saaremaa ja Uus-Kaledoonia maavõistlust jalgpallis oluliseks ja isegi ajalooliseks kultuurisündmuseks Saaremaal ja seda nii vastase eksootilisuse kui ka mängu sümboolse tähenduse tõttu.

“Elame ajastul, mil jalgpall on maailma ühendav universaalne religioon ning kus jalgpallikoondised ja nende mängud on muutunud üheks kõige olulisemaks piirkondlikku ja rahvuslikku identiteedi kandjaks”
Saaremaa on ainus Eesti maakond, kelle jalgpallikoondis mängib regulaarselt rahvusvahelisi mänge osaledes iga kahe aasta tagant toimuvatel Saarte mängudel, seepärast on esimene rahvusvaheline kohtumine kodupubliku ees hindamatu väärtusega.

Tavaliselt mängime koondisega kusagil võõrsil ja kaugel saarel,” märkis Saaremaa meeskonda Saarte mängudel juhendanud treener Jan Važinski. “Vahepeal on meil olnud muidugi ka huvitavad maavõistlused Hiiumaaga, mis on olnudd printsipiaalsed vastasseisud. Aga mäng Uus-Kaledooniaga on ikka kõrgem tase ja võrreldav Saarte mängude kohtumistega. Kodupubliku ees mängimine saab olema meestele muidugi tõsine ja meeldiv väljakutse.”

Loe lähemalt: http://www.jalgpall.ee

Viited

  • SPORDISÕBER
  • Allan Mehik/Fokera OÜ

Sünnipäevad

Toetajad

Kultuurimin_logo_est.png

joudLogo.png   eokLogo.png   kulkaLogo.png

Saaremaa vald   Muhu vald